Kancelaria Marcin Wolski

Marcin Wolski - adwokat i mediator w Krakowie i Częstochowie

profesjonalnie i skutecznie

PRAWO DWELOPERSKIE I NAJEM

PRAWO OBROTU NIERUCHOMOŚCIAMI

Prawo budowlane

ZOBOWIĄZANIA UMOWNE

PRAWO KARNE

Marcin Wolski - adwokat i mediator

Szanowni Państwo! 

Nazywam się Marcin Wolski i jestem Mediatorem sądowym z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w rozwiązywaniu konfliktów w Krakowie i Częstochowie.

Jestem przekonany, że wiele sporów można rozwiązać w sposób pokojowy i efektywny, unikając długotrwałych i kosztownych procesów sądowych. Dlatego też angażuję się w mediację, jako skuteczne narzędzie do osiągnięcia porozumienia między strony konfliktu.

Moje podejście opiera się na profesjonalizmie, empatii i neutralności. Dążę do stworzenia atmosfery zaufania i otwartości, która umożliwi stronom znalezienie wspólnego rozwiązania. Każdy konflikt jest dla mnie wyzwaniem, które podejmuję z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem dla uczestników.

Dzięki mojemu doświadczeniu oraz odpowiednim umiejętnościom komunikacyjnym potrafię skutecznie wspierać strony konfliktu w wypracowaniu satysfakcjonującego dla obu rozwiązania. Niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy sporów rodzinnych, sąsiedzkich czy biznesowych, jestem gotów pomóc w znalezieniu drogi do porozumienia.

Zachęcam do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo wsparcia w rozwiązaniu konfliktu. Jestem do Państwa dyspozycji i gotowy podjąć wyzwanie, aby razem znaleźć optymalne rozwiązanie. Więcej informacji w O MNIE

Dla przedsiębiorców, którzy wartościują swój czas i oczekują kompleksowej obsługi prawnej, stworzyliśmy wsparcie działające w ramach Grupy. Oferujemy zintegrowane usługi, dostosowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu.

Najnowsze wiadomości

Mediacja

Mediacja to proces pozasądowego rozstrzygania sporów, w którym trzecia, neutralna

Czytaj więcej

Prawo to pasja: a mediacje to lepsze wyniki niż wyroki..

Witajcie w świecie, gdzie prawo staje się pasją, a mediacje stają się kluczem do osiągnięcia lepszych rezultatów niż kiedykolwiek wcześniej.

Wierzymy, że prawo to nie tylko zbiór przepisów, to również sztuka rozwiązywania konfliktów i przywracania harmonii w społeczeństwie. Dlatego też, w naszej praktyce stawiamy na mediacje jako narzędzie pierwszego wyboru w rozwiązywaniu sporów.

Mediacje to proces, w którym zaangażowane strony mają szansę spotkać się, rozmawiać i wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu pod nadzorem doświadczonego mediatora. To sposób na uniknięcie długotrwałych i kosztownych procesów sądowych, które często nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów.

Dlaczego więc mediacje są lepsze niż wyroki? Otóż, są one oparte na zrozumieniu, komunikacji i współpracy. Dają stronom możliwość wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań oraz znalezienia kompromisowego rozwiązania, które uwzględnia interesy obu stron. W rezultacie, decyzje podejmowane w ramach mediacji często są bardziej satysfakcjonujące i trwalsze niż te narzucone przez sąd.

Nasza praktyka skupia się na tym, aby zapewnić naszym klientom profesjonalne i skuteczne wsparcie w procesie mediacji. Nasz zespół doświadczonych mediatorów i prawników jest gotowy pomóc w każdej sytuacji, niezależnie od skali konfliktu czy rodzaju sprawy.

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania swojego problemu prawno-społecznego, zapraszamy do skorzystania z naszych usług mediacji. Pozwól nam pomóc Ci znaleźć drogę do satysfakcjonującego porozumienia i rozwiązania konfliktu w sposób, który będzie służył Tobie i Twoim interesom.

Prawo to pasja, a mediacje to droga do lepszych wyników niż wyroki. Daj nam szansę pokazać Ci, jak możemy pomóc w Twojej sytuacji. Skontaktuj się z nami już dziś, a razem znajdziemy rozwiązanie, które przyniesie Ci spokój i satysfakcję.

Wartości, którymi się kierujemy:

  1. Profesjonalizm: Jesteśmy zespołem doświadczonych mediatorów prawników, dla których profesjonalizm stanowi fundament naszej praktyki. Działamy z najwyższą starannością i dbałością o interesy naszych klientów, zapewniając im wsparcie na najwyższym poziomie.

  2. Empatia: Rozumienie potrzeb i perspektyw naszych klientów jest kluczowe dla skutecznych mediacji. Dlatego też, nasz zespół kładzie duży nacisk na empatię i umiejętność współodczuwania, co pozwala nam lepiej zrozumieć i reprezentować interesy stron.

  3. Neutralność: Jako mediatorzy prawni, pragniemy zapewnić naszym klientom bezstronne i neutralne środowisko do rozwiązywania konfliktów. Nie faworyzujemy żadnej ze stron i dbamy o równowagę w procesie mediacji, aby osiągnąć sprawiedliwe i zrównoważone porozumienie.

  4. Skuteczność: Naszym celem jest osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów dla naszych klientów poprzez skuteczne mediacje. Dzięki naszemu doświadczeniu, umiejętnościom negocjacyjnym i wiedzy prawniczej, jesteśmy w stanie znaleźć kompromisowe rozwiązania, które spełniają oczekiwania obu stron.

  5. Klientocentryzm: Nasza praktyka opiera się na indywidualnym podejściu do każdej sprawy i klienta. Stawiamy na komunikację, zaufanie i zaangażowanie, aby zapewnić naszym klientom pełne wsparcie i zrozumienie w trudnych sytuacjach prawnych.

  6. Etyka: W naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi i zasadami moralnymi. Dążymy do zachowania integralności, uczciwości i zaufania we wszystkich naszych działaniach, co sprawia, że jesteśmy godnymi zaufania partnerami dla naszych klientów.

Jako mediatorzy prawni, wiemy, że nasze wartości stanowią fundament naszej praktyki i klucz do osiągania sukcesów dla naszych klientów. Dążymy do ciągłego doskonalenia naszych umiejętności i procesów, aby być najlepszymi w tym, co robimy, i służyć naszym klientom z pasją i zaangażowaniem.

Mediacje gospodarcze i rodzinne

Mediacje gospodarcze i rodzinne stanowią skuteczne narzędzia pozwalające na rozwiązanie konfliktów w sposób pokojowy i zgodny z interesami wszystkich strony, zarówno w kontekście biznesowym, jak i rodzinno-osobistym.

Prawo karne

Prawo karne to gałąź prawa, która określa przestępstwa oraz nakłada sankcje na osoby odpowiedzialne za ich popełnienie, mając na celu utrzymanie porządku społecznego i ochronę bezpieczeństwa publicznego.

Windykacja sądowa, przedsądowa, egzekucyjna

Windykacja sądowa i egzekucyjna stanowią ostatnie środki mające na celu odzyskanie należności, polegające odpowiednio na zaangażowaniu sądu w wydanie wyroku nakazującego spłatę długu oraz na przymusowym ściągnięciu należności poprzez egzekucję komorniczą.

Nieruchomości i obsługa inwestycji

Pomoc inwestycyjna w dziedzinie nieruchomości obejmuje kompleksowe doradztwo w zakresie identyfikacji, zakupu oraz zarządzania nieruchomościami, mające na celu optymalizację portfela inwestycyjnego i maksymalizację zwrotu z inwestycji.

Doradztwo i obsługa prawna

Doradztwo prawne stanowi kluczowe wsparcie dla klientów, zapewniając profesjonalną interpretację prawa, kompleksowe doradztwo w zakresie transakcji oraz skuteczną reprezentację w procesach prawnych, mając na celu ochronę ich interesów i zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Prawo cywilne

Prawo cywilne reguluje relacje między osobami prywatnymi oraz instytucjami, obejmując szeroki zakres zagadnień od umów i zobowiązań po własność, dziedziczenie i ochronę dóbr osobistych, mając na celu zapewnienie stabilności i ochrony prawnej dla obywateli.